23 Temmuz 2013 Salı

Kara Şiir Antolojimiz Sonunda Çıktı!:)

Benim de "Tek Bacaklı Kukla" ile yer aldığım, Karakalem yıllarımızın ürünü "Kara Şiir Antolojisi" Altay Öktem ve Halil Gökhan işbirliğiyle sonunda çıktı..


2 senelik yayın hayatında birçok şiire ev sahipliği yapan "Karakalem" dergisi, Altay Öktem ve Halil Gökhan tarafından hazırlanan "Kara Şiir Antolojisi"ne kaynaklık ediyor.

2007 sonbaharında Yüxexes Karakalem olarak yayın hayatına atılıp son iki sayısı Kırkaltı Karakalem adıyla yayımlanan, Mayıs 2009’da okurlarına ve yazarlarına veda eden Karakalem dergisinde yayımlanan, 99 şaire ait şiirler, Altay Öktem ve Halil Gökhan tarafından hazırlanan "Kara Şiir Antolojisi", Kafekültür'ün yayınıyla ile okurlarla buluşuyor.

Kitabı hazırlayanlardan şair ve yazar Altay Öktem, Karakalem'in "merkezi dilin dışında kalmayı tercih edenlerin" adresi olan bir şiir dergisi olduğunu belirtirken, “Karakalem iki yıllık yayın hayatında yüzlerce kişinin ilk şiirine, ilk öyküsüne, ilk denemesine, ilk eleştirisine, incelemesine, hatta çektiği ilk fotoğrafa, yaptığı ilk çizime kucak açmıştı. İşte o yıllarda, barbuni.com ve KARAKALEM işbirliğiyle yayımlamayı düşündüğümüz ve yıllar içinde sürekli akıbeti merak edilen "Kara Şiir Antolojisi", en sonunda son şeklini aldı," ifadesini kullandı.

kaynak: Milliyet Sanat


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...